pondělí 28. listopadu 2022 René

Mladík na Jablonecku nezvládl rychlou jízdu a havaroval. Vozidlo se přetočilo na střechu

Nepřiměřená rychlost bývá častým prohřeškem řidičů a byla i příčinou dopravní nehody v Tanvaldu. Mladý řidič tam minulý týden těžce havaroval a letecká záchranná služba jej musela přepravit do nemocnice. Zranily se i spolujezdkyně.

Teprve osmnáctiletý řidič nezvládl v pátek 9. září rychlou jízdu. „Jel s vozidlem Škoda Fabia ve směru od Tanvaldu do Velkých Hamrů, kde vlivem nepřiměřené rychlosti nezvládl řízení, vyjel vpravo do svahu mimo vozovku, s vozidlem se přetočil přes střechu a skončil částečně na silnici zpět na kolech,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Na místo pro zraněného řidiče letěl vrtulník, který jej transportoval do liberecké nemocnice. „Do stejné nemocnice byly sanitním vozem odvezeny i jeho dvě zraněné spolujezdkyně. Charaktery zranění a doby léčení u všech tří jsou nyní předmětem probíhajícího šetření,“ dodala mluvčí.

Policisté si vyžádali odběr krve řidiče v nemocnici kvůli zjištění případného alkoholu v krvi. Způsobená škoda činí přibližně 50 000 korun. Okolnosti nehody nadále vyšetřují jablonečtí policisté.

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky Jablonecko, Tanvald, nehoda, policie, doprava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.