Neděle, 31. srpna 2025, 09:53
Ve vazbě skončil v tomto týdnu teprve 17letý mladík, kterého kriminalisté viní ze dvou loupeží v Jablonci nad Nisou, kterých se dopustil předposlední prázdninový týden. Nejprve okradl pod pohrůžkou násilí svého známého, poté přímo na ulici nezletilého chlapce. Vazbu pro mladistvého státní zástupce navrhl na popud kriminalistů především proto, že mladík byl už v minulosti za podobnou násilnou činnost pravomocně odsouzen.
„Teprve 17letý mladík je komisařem z Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou trestně stíhán jako obviněný ze spáchání provinění loupež, kterého se dopustil 20. a 22. srpna tohoto roku v ulicích Jablonce nad Nisou. Při prvním skutku vyvolal strach a obavy z napadení u svého známého, kterému odcizil boty a dva řetízky v celkové hodnotě 2.500,- Kč. V druhém případě pak na ulici oslovil nezletilého chlapce, po kterém pod pohrůžkou násilí požadoval vydat hotovost ve výši 410,- Kč a sluchátka. Ve strachu o své z draví mu chlapec vše vydal. Obviněný si chtěl ještě z chlapcova batohu vzít boty, které mu však vrátil poté, co se ho zastala náhodná kolemjdoucí,“ popisuje řádění výtečníka policejní mluvčí Dagmar Sochorová.
Obviněný mladistvý není i přes svůj věk v páchání násilné trestné činnosti žádným nováčkem. „V minulosti byl již za takovou násilnou činnost pravomocně soudem odsouzen. Vzhledem k této skutečnosti kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby. Ve čtvrtek soudce návrhu státního zástupce vyhověl a obviněného do vazby poslal,“ uvádí mluvčí policie.
V případě odsouzení mu podle ní i díky jeho trestní minulosti za spáchání loupeže hrozí odnětí svobody až na pět let.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám