středa 26. února 2020 Dorota

Liberecko

Mladí liberečtí skokané vyrazili na ruské turné čtyř můstků. Jakub Šusta obsadil třetí místo

Nejlepší liberečtí žáčci ve skoku na lyžích si poprvé vyzkoušeli reprezentaci Česka. Od 2. do 9. ledna se konalo Vánoční turné čtyř můstků v Rusku a to v lokalitách Berezniki, Kudymkar a Chaikovsky.

Pětadvacítka v libereckém bazénu nepřibude, rozšíření by narušilo původní vzhled

Na jedné straně návštěvnost na hraně únosnosti, na druhé zachování architektonického ducha objektu. Liberecký bazén se nerozšíří, vyhrála obhajoba původního stylu.

FOTO: Vykolejený vlak zastavil až na peronu, převážel šest desítek lidí

Přibližně šedesát cestujících sedělo dnes ráno ve vlaku, který přijížděl na liberecké nádraží z České Lípy. Vlak ale narazil do zarážedla a vykolejil. Zastavil až na peronu. Naštěstí se nikdo nezranil.

Navrhl bazén i přestavbu Hedvy na Babylon. Zemřel architekt Pavel Švancer

Ve čtyřiaosmdesáti letech náhle zemřel významný liberecký architekt Pavel Švancer. Jeho návrhy zná úplně každý Liberečák, je autorem bazénu na Tržním náměstí a navrhl také přestavbu zchátralé textilky na zábavní park Babylon.

Majitelé hledali fenku maltézáčka, tentokrát bohužel bez šťastného konce

Ozvala se nám nešťastná čtenářka Bára, které se ztratila fenečka Nelinka. Bohužel podle informací se podařilo najít už jen tělíčko pejska bez známek života.

Při cestě k babičce na Vánoce měli nehodu. Tatínek nepřežil, maminka zůstala se třemi dětmi sama

Zdánlivě obyčejná cesta navždy změnila osud jedné rodiny. Rodiče se třemi dětmi jeli na Boží hod z Dlouhého Mostu na návštěvu k babičce. Jenže už nedojeli. Za Bílým Kostelem najeli na nerovnost, rozkýval se jim vozík. Pak najeli do protisměru,...

Konfontace v případu doktora Bartáka. Soud proti sobě postavil dvě svědkyně s odlišnou výpovědí

Neobvyklý důkaz použil Krajský soud v Liberci v kauze lékaře Jaroslava Bartáka, který je obžalován z plánování tří vražd a vydírání. Šlo o konfrontaci, kdy dvě svědkyně s odlišnou výpovědí stály proti sobě v soudní síni. Předsedkyně senátu Eva...

Rumunští podvodníci jsou zpět. Nenaleťte na jejich falešnou sbírku pro neslyšící a chudé děti

O téhle falešné sbírce už Liberecká Drbna psala několikrát, rumunští podvodníci se ale stále vrací s tím, že jsou hluchoněmí a vybírají peníze na znevýhodněné lidi a také stavbu mezinárodního centra. Na redakci se v posledních dnech obrátilo hned...

Zloděj asi chystal party s promítáním , ukradl 3D brýle, bundu a alkohol

Ruka nenechavá, taková by mohla být přezdívka zloděje, kterého zadržela ostraha v nákupním centru v Liberci. Toho totiž přilákaly již zavřené obchody v nákupním centru ve Fügnerově ulici a pokusil se odnést si všechno možné.

Před Libercem hořel Passat, příčinou byla závada v elektroinstalaci

Hasiči vyjížděli v neděli odpoledne k požáru osobního automobilu značky Volkswagen Passat, který hořel na silnici první třídy číslo 35 ve směru od Chrastavy do Liberce.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.