pátek 27. května 2022 Valdemar

Anonym nahlásil v průmyslové zóně bombu. Policie žádnou nenašla

, aktualizováno 19. ledna 2022, 22:33

Policie ve spolupráci s hasiči zasahovala během odpoledních a večerních hodin v Průmyslové zóně Jih v Liberci. Podle anonymu měly být na pobočkách firmy Denso Manufacturing uloženy bomby. Žádné výbušniny ale nebyly objeveny.

„Krátce po 16. hodině oznámil anonym na linku 158 uložení výbušniny v obou libereckých pobočkách firmy Denso Manufacturing v Průmyslové zóně Jih,“ informovali policisté na Twitteru.

Z místa bylo evakuováno 668 zaměstnanců. „Na místo byl povolán speciálně vycvičený pes pro vyhledávání výbušnin,“ sdělila Drbně mluvčí policie Jana Světlá s tím, že celá událost nijak neomezila provoz.

Na místo byli přivoláni také hasiči, kteří pomáhali s evakuací osob. „Na jsme měli celkem čtyři jednotky, dvě profesionální z Liberce a Jablonce nad Nisou a dvě dobrovolné,“ uvedla na dotaz zastupující tisková mluvčí Eva Klímová. Na místě byl k dispozici také evakuační autobus.

Policisté ukončili akci v nočních hodinách. „Kontrola objektu byla ukončena s negativním výsledkem,“ sdělila Světlá. Provoz byl plně obnoven kolem desáté hodiny večerní.

Hodnocení článku je 78 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík, čtenář Drbny

Štítky Liberec, Denso, bomba, anonym

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.