čtvrtek 14. listopadu 2019 Sáva

Doprava

Komplikace v Horním Hanychově. Pod Ještěd nepojedou tramvaje, Starou Ještědskou projedete kyvadlově

Zhruba pět týdnů by měly trvat stavební práce v ulici Stará Ještědská v Horním Hanychově v Liberci. Ulice bude od pondělí průjezdná pouze jedním pruhem kyvadlově, tramvaje nahradí výlukové autobusy.

Řidiče na hlavním tahu na Prahu čekají velké komplikace. Na jaře začne úprava Rádelského mlýna, potrvá nejméně dva roky

Už na jaře by měla podle plánu Ředitelství silnic a dálnic začít celková rekonstrukce křižovatky u Rádelského mlýna na silnici 35 u Jeřmanic. Vzniknout má bezpečná mimoúrovňová křižovatka. Momentálně je místo nebezpečné a často tam dochází k...

Turné dopravní výchovy pro učitele základních škol

V silničním provozu jsou děti velmi zranitelné. Vzdělání v oblasti bezpečnosti chybí jim, pedagogům i rodičům. Tým silniční bezpečnosti společně s partnery proto pořádá semináře pro pedagogy o dopravní výchově. V každém krajském městě se v...

Uzavírka tunelu v neděli neskončí, protáhne se o další týden

Rekonstrukce zdi u tunelu je sice u konce, uzavírka jedné části tunelu na průtahu Libercem ale v neděli, jak bylo původně plánováno, neskončí. Protáhne se nejspíš o týden, všechna omezení mají skončit nejpozději příští neděli.

Běžecký závod Nature Run v sobotu v Liberci uzavře několik ulic

Několik tisíc lidí proběhne v sobotu Libercem v rámci závodu Nature Run. Start i cíl je na Benešové náměstí, a tak si závod vyžádá uzavírku několika ulic a omezení se týkají i hromadné dopravy.

Kloubové autobusy se nevejdou do zastávek. Město je musí nechat upravit za deset milionů

Liberec musí kvůli kloubovým autobusům, které začal od letošního roku využívat dopravní podnik, stavebně upravit autobusové zastávky MHD. Pro delší autobusy je problém do nich zajet a ve většině případů zastávky neumožňují bezpečný nástup či...

S vraky aut bude bojovat i Turnov. Hlásit je mohou sami lidé

Turnovská radnice se rozhodla, že začne bojovat s nepojízdnými vraky, které blokují a také hyzdí ulice města. Nyní vyzývá občany města, aby ji na podobná auta upozornili.

Nehoda v klesání u Jeřmanic ráno uzavřela hlavní tah na Prahu

Krátce po sedmé hodině ráno došlo na silnici 35 ve směru na Prahu v katastru obce Jeřmanice k dopravní nehodě. Havarovala tam řidička s autem Kia Picanto. Směr na Prahu ak byla zcela uzavřená.

Do rozvoje cyklodopravy dal letos Liberecký kraj 20 milionů korun

Do rozvoje cyklodopravy dal letos Liberecký kraj rekordních 20 milionů korun. V roce 2016 na takové projekty rozdělil z dotačního programu jen pět milionů, loni deset. Rozvoj cyklodopravy patří k prioritám kraje, v minulosti ale přispíval hlavně...

V kraji začala výměna značek na autobusových zastávkách. Bude trvat pět let

Společnost SILNICE LK se v průběhu tohoto týdne pustila do rozsáhlé výměn označníků autobusových zastávek. Nové značky se v průběhu pěti let objeví na více než 1300 autobusových zastávkách.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.