sobota 29. února 2020 Horymír

Mezi Mimoní a Zákupy dojde na začátku června k výluce, vlaky pět dní nepojedou

V úseku Mimoň – Zákupy od 3. do 7. června nepojedou žádné vlakové spoje. Nepřetržitou výluku si vyžádá plánovaná rekonstrukce propustku.

Vlaky nepojedou konkrétně od 3. června od 7:55 až do 7. června do 17:55. „Během oprav propustku budou všechny vlaky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou,“ uvedl za České dráhy Jiří Holub.

Náhradní autobusy přepraví cestující na trase z Mimoně do České Lípy a zpět. „Vlaky mohou navýšit zpoždění přibližně o 5 až 10 minut,“ upozornil Holub. Náhradní autobusy budou zastavovat v Mimoni v Nádražní ulici před staniční budovou, v Zákupech v části Božíkov na autobusové zastávce Zákupy, Božíkov, žel. st. dále v obci Vlčí Důl – Dobranov na autobusové zastávce Česká Lípa, Dobranov, hl. sil.a v České Lípě před novou staniční budovou na hlavním nádraží.

Zároveň musí cestující počítat s tím, že v tomto úseku nebudou zajištěny služby uvedené v jízdním řádu jako je zajištění vozu vhodného pro přepravu osob na vozíku, přeprava spoluzavazadel nebo úschovna během přepravy.

Foto Policie ČR

Štítky výluka, SŽDC, vlak, Českolipsko

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.