pátek 28. února 2020 Lumír

Cesta pro Oldřichovské sedlo už je opět průjezdná pro kamiony

Od dnešního dne mohou opět kamiony jezdit přes Oldřichovské sedlo. Aktuálně jsou totiž silnice v kraji sjízdné a tudíž nic kamionům nebrání v průjezdu.

Silničáři pro nákladní auta dnes po dvou dnech otevřeli silnici třetí třídy přes Oldřichovské sedlo mezi Mníškem a Raspenavou na Liberecku. Od úterního rána tam nesměly, protože byla pro ně kvůli sněžení obtížně sjízdná. O otevření silnice dnes informoval Petr Šén, ředitel společnosti Silnice LK, která má na starost údržbu krajských silnic i části silnic první třídy.

Podle něj jsou nyní všechny silnice v Libereckém kraji sjízdné. „Žádné problémy hlášené nemám,“ uvedl Šén. Na silnicích nižších tříd v Jizerských horách a Krkonoších je ujetá nebo zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem. Chemicky udržované silnice, mezi něž patří všechny hlavní tahy v kraji, jsou podle Šéna po ošetření mokré nebo vlhké.

Podle předpovědi by dnes mělo být v kraji oblačno až zataženo, postupně místy sněžení nebo sněhové přeháňky, zejména na horách. V polohách pod 400 metrů nad mořem budou srážky smíšené. Nejvyšší denní teploty budou mezi jedním a čtyřmi stupni Celsia, na horách se nad nulu nedostanou.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Michael Daněk

Štítky ČR, počasí, silnice, sjízdnost, Liberecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.