úterý 4. srpna 2020 Dominik

Mosty u Zahrádek jsou ve špatném stavu. Jejich oprava si vyžádá omezení dopravy

Na silnici první třídy č. 9 u obce Zahrádky na Českolipsku jsou mosty ve špatném stavu. Jejich rekonstrukce si ale vyžádá omezení v podobě částečných i úplných uzavírek.

Opravy mostů, jejichž investorem je Ředitelství silnic a dálnic, by měly trvat do konce letošního října. Po tu dobu bude doprava v místě prací řízena kyvadlově. Výjimkou jsou dva termíny, během kterých bude úsek u Zahrádek uzavřen úplně.

K tomu dojde ve dnech 4. až 6. července a 10. až 12. července. „Úplná uzavírka na silnici I/9 se týká úseku Zahrádky-Jestřebí,“ informoval vedoucí odboru dopravy Krajského úřadu LK Jan Čáp.

Po dobu úplné uzavírky musí řidič využít objízdné trasy. Od Doks a Dubé pojedou automobily směrem na Zákupy, Svojkov a následně na Nový Bor. Během částečného omezení provozu budou vozidla přejíždět po mostním provizoriu a postupně po již opravené polovině mostu. „Mezi další velká dopravní omezení na Českolipsku patří oprava silnic II. tříd v České Lípě a Dobranově,“ komentoval náměstek hejtmana Jan Sviták.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky doprava, Českolipsko, Zahrádky, rekonstrukce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.