neděle 9. srpna 2020 Roman

V pondělí začne oprava silnice ke Globusu. Frézovat se bude večer

V Liberci začnou v pondělí práce na obnově povrchu Sousedské ulice, která je jednou z nejvytíženějších komunikací ve stotisícovém Liberci. Silnice je hlavní příjezdovou komunikací do obchodní a průmyslové zóny Sever a denně po ní projedou tisíce automobilů. Ve špičkách se tam často tvoří kolony, proto se radnice rozhodla frézování a pokládku nových povrchů posunout do večerních hodin, informovala mluvčí magistrátu Jana Kodymová.

„Měníme přístup k opravám frekventovaných silnic. Frézovat vozovky a záplatovat asfaltem budeme až v pozdních večerních hodinách a v noci. Prostě tak, aby tyto práce obyvatele Liberce i jeho návštěvníky na cestách nezdržovaly a neobtěžovaly. Předem se omlouváme za případný hluk a prosíme o toleranci a trpělivost," doplnil liberecký primátor Jaroslav Zámečník (Starostové pro Liberecký kraj).

V Sousedské ulici se bude pracovat od pondělí do konce července. Obnovou projde úsek od viaduktu k prvnímu kruhovému objezdu. Pracovat se bude vždy od 17:00 do 21:00, kdy je doprava v lokalitě méně intenzivní. V pondělí budou stavbaři frézovat od křižovatky k viaduktu a v úterý budou vyfrézovaná místa asfaltovat. Ve středu začnou práce v opačném směru. Po celou dobu prací tam budou dopravu řídit kyvadlově semafory.

Práce v Sousedské ulici nejsou jedinou akcí, která komplikuje dopravu v krajském městě. Jenou z největších je rekonstrukce v ulicích Klášterní a Jablonecké, kde se už od března pracuje na vodovodu, kanalizaci a plynovodu, opravy se do konce září dočkají i chodníky a veřejné osvětlení. Pracuje se i v ulicích U Opatrovny a U Krematoria v centru města.

Velkým omezením je v Liberci rekonstrukce silnice třetí třídy na Ještěd. Zcela neprůjezdný je od 20. července úsek z Horního Hanychova na Výpřež, takže z Liberce se nedá autem vyjet na vrchol Ještědu. Liberečané musí na kopec pěšky nebo kabinovou či sedačkovou lanovkou. Pro motoristy je vrchol dostupný jen z druhé strany Ještědského hřbetu od Křižan nebo Světlé pod Ještědem. Práce na rekonstrukci silnice skončí až příští rok.

Autoři | Foto Město Liberec

Štítky ČR, silnice, stavby, správa, Liberec, FOTO

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.