neděle 9. srpna 2020 Roman

Zbytečné pokuty za parkování? Stání v křižovatce i nedodržení průjezdnosti

Vedení města Turnov pravidelně informuje o nejčastějších přestupcích, kterých se řidiči dopouští. Tentokrát se zaměřilo na nevhodné stání na komunikacích.

Nejen v Turnově ale i v dalších městech není výjimkou, že když se nějakému řidiči nepodaří zastavit na ideálním parkovacím místě, prostě auto nechá tam, kde je zrovna flek. Často ale asi nepřemýšlí nad tím, že si za špatně rozmyšlené parkování může odnést tučnou pokutu.

Častými, zbytečnými nebo i nebezpečnými přestupky nejen turnovských řidičů jsou stání v křižovatce nebo nedodržení průjezdnosti. „Mezi nejčastější porušování tzv. obecné úpravy vyplývající ze zákona o provozu pozemních komunikacích patří stání ve vzdálenosti kratší než 5 metrů od hranice křižovatky,“ uvedla mluvčí města Zdenka Štrauchová.

A společně se stáním v křižovatce zapomínají řidiči i na nedodržení průjezdnosti. „Na obousměrné komunikaci musí zůstat tři metry v každém směru jízdy, na jednosměrné komunikaci tři metry,“ připomněla Štrauchová.

Za takové prohřešky hrozí řidičům na místě pokuta až dva tisíce korun, ve správním řízení pak až 2500 korun. Při ústním jednání je třeba hradit náklady řízení 1000 korun,“ dodala mluvčí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Foto město Turnov

Štítky Turnov, parkování, doprava, řidiči

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.