pátek 16. dubna 2021 Irena

Víkendové spoje do Jizerek nechal Jablonec kvůli omezení pohybu zrušit

Město Jablonec přistoupilo kvůli omezení pohybu k radikálním úpravám jízdních řádů. O víkendu nevyjedou žádné spoje do Jizerek.

Autobusy linky 101 z Rychnova do Bedřichova budou o víkendech končit v Janově nad Nisou, zrušena je zimní víkendová linka 121, která jezdí z Jablonce do Bedřichova a Hrabětic. Dočasně zrušena je i městská linka 110, která jezdí z autobusového nádraží do části Mšeno, cestující ale mohou využít autobusy linek 101, 107 a 112, řekla mluvčí magistrátu Jana Fričová.

Vláda od pondělí výrazně omezila volný pohyb obyvatel. Vycházky, běh a další sportovní aktivity jsou do 21. března možné jen na území obce, v níž dotyčný žije. Hranice okresu mohou lidé překročit pouze kvůli cestě do práce, k lékaři nebo na úřad. Zavřené jsou až na výjimky školy včetně mateřských a speciálních, nejezdí proto školní autobusy. Turistické autobusy do Jizerských hor zrušil už v pondělí i Liberecký kraj. „V Bedřichově teď budou moci běžkovat jen místní," řekl hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Jablonecký primátor Jiří Čeřovský společně s ředitelem jablonecké nemocnice Vítem Němečkem (oba ODS) také vyzvali veřejnost k důslednému dodržování protiepidemických opatření. Zdejší nemocnice je už dnes přetížená. Největším problémem je podle nich zejména mládež, která se ve slunečném počasí schází kolem jablonecké přehrady Mšeno a nedodržuje žádná pravidla. Městští strážníci proto ve spolupráci se státní policií výrazně posílí dohled kolem přehrady a budou trvat na dodržování opatření.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Jablonec

Štítky ČR, MHD, správa, koronavirus, internet, Jablonec n.N.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.