středa 26. ledna 2022 Zora

Dnes se otevřela okružní křižovatka v Zahrádkách, finální práce pokračují

Ředitelství silnic a dálnic České republiky dokončuje stavbu okružní křižovatky křižovatky v obci Zahrádky na Českolipsku. Dnes dopoledne se do tohoto úseku vrátil plný provoz. Informovala o tom, mluvčí ŘSD ČR Dana Zikešová.

Okružní křižovatka propojuje dvě silnice první třídy a důležité dopravní tepny č. 9 a 15. Dnes dopoledne bude křižovatka plně zprovozněna a dokončovací práce budou probíhat již za úplného provozu,“ sdělila dnes novinářům Zikešová. Podle ní se podařilo křižovatku uvést do provozu o čtrnáct dní dříve oproti původním předpokladům.

Práce provádí firma Strabag. Náklady na výstavbu pětiramenné okružní křižovatky dosahují bezmála 22 milionů korun. Do samotné křižovatky jsou kromě hlavních silnic zapojeny i motorest Na Kovárně a hostinec Na Staré poště. „Křižovatka má vnější průměr 40 metrů a je jednopruhová s jízdním pruhem šířky 5,50 metru,“ uvedla mluvčí.

Součástí jsou také ochranné ostrůvky. Nová křižovatka by měla přispět k vyšší bezpečnosti a plynulosti provozu. Bezpečnější bude i přecházení pro chodce.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto ŘSD ČR

Štítky silnice, doprava, Zahrádky, Českolipsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.