Počasí dnes9 °C, zítra9 °C
Pátek 31. března 2023  |  Svátek má Kvido

Obyvatelé Vítkovské ulice v Chrastavě už musí počítat s objížďkami. Počátkem června se začne frézovat

V Chrastavě na Liberecku pokračuje po zimní přestávce rekonstrukce Vítkovské ulice. Práce tam měly začít v polovině května, dodavatelské firmě ale chyběli ukrajinští pracovníci a kvůli válce na Ukrajině se zpozdily také dodávky materiálu. Frézování vozovky by měla zahájit k prvnímu červnovému dni. Motoristé musí stavbu objíždět, už od soboty jezdí po objízdných trasách autobusy regionální dopravy.

Vítkovská ulice je součástí krajské silnice třetí třídy, práce tam začaly loni. Stavbaři vybudovali splaškovou kanalizaci, která v této části města chyběla. Na zimu dostala silnice provizorní povrch, teď budou práce pokračovat. „Jsem rád, že se podařilo spojit druhou a třetí etapu," doplnil starosta Michael Canov. Letos se podle něj počítá s opravou zhruba kilometru dlouhého úseku silnice, město plánuje vybudovat 900 metrů chodníku, dvě autobusové zastávky a nové bude i veřejné osvětlení.

Rekonstrukce Vítkovské ulice v Chrastavě se protáhne. Začne na konci května

Minulý rok se obyvatelé Vítkovské ulice v Chrastavě dočkali nové splaškové kanalizace, silnice však nebyla zcela opravena. V letošním roce se totiž vybuduje nejen chodník, ale i nové pouliční osvětlení či zastávky autobusu. Stavba rozdělená na...

Až do konce srpna se bude pracovat na chodníku a opravě komunikace od křižovatky s ulicí Sportovní po odbočku na Vítkov. V závěru prázdnin by pak měla navázat druhá etapa od křižovatky s ulicí Školní po odbočku do Sportovní.

Kvůli stavbě musí dodavatel pokácet sedm vzrostlých stromů. „Jako náhrada za tyto stromy dojde k výsadbě celkem 60 nových stromů," doplnil Canov. Pokácené stromy nahradí 20 dubů, stejný počet jilmů a jírovců.

Výstavbu kanalizace v této části města připravovala radnice několik let, komplikovaná byla podle starosty vyjednávání s majiteli pozemků, ale také jednání o dotaci na nákladný projekt. „Získání dotace bylo pro samotnou realizaci stěžejní. Jednání vypadalo původně beznadějně a přiznám se, že jsem boj o dotaci chtěl několikrát vzdát," řekl Canov. Město se na stavbě podílí deseti miliony korun, z toho 4,8 milionu získalo z Integrovaného regionálního operačního programu, samotnou opravu silnice za 23 milionů korun platí Liberecký kraj.

Rekonstrukce Vítkovské ulice patří ke společným projektům, s nimiž má Liberecký kraj zkušenosti. Obce si zajišťují projektovou dokumentaci, financují chodníky, osvětlení či autobusové zastávky, ale také třeba dostavby kanalizace. Kraj zajistí kompletní rekonstrukci komunikace včetně odvodnění, mostů či propustků. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Veronika Dušková

Štítky stavby, rekonstrukce, ulice, kanalizace, Chrastava, Vítkovská, Liberecký kraj, silnice, ruská invaze na Ukrajinu, Michael Canov, oprava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.