čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Autobusy libereckého dopravního podniku najezdily s návštěvníky festivalu Benátská téměř tři sta kol

Již tradičně přepravovaly autobusy Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou účastníky festivalu Benátská! do Vesce a zpátky. Vozy najezdily celkem více než 3 500 kilometrů.

Festivalu se po dvouleté covidové pauze zúčastnilo na 35 tisíc návštěvníků. Z centra Liberce je do veseckého areálu odvážela speciální linka č. 41. Autobusy najezdily celkem 3 581 kilometrů a otočily se 299krát.

„Bezplatná přeprava do areálu je každoročně vítaným benefitem pro místní a hlavně pro mimo liberecké návštěvníky. Linka byla provozována podle požadavků pořadatele a společně schváleného jízdního řádu,“ uvedla Martina Poršová, tisková mluvčí DPMLJ.

Kromě klasických vyjely i kloubové autobusy Solaris. Přeprava cestujících se obešla bez jediné pojistné události. Jeden z návštěvníků festivalu však musel být z autobusu vykázán. „Nezvládl „vlnění“ vozu a svůj aktuální stav, a tak byl z přepravy vyloučen,“ sdělila mluvčí.

Do služby bylo povoláno o 14 řidičů navíc, dopravní podnik také navýšil vypravenost provozu o devět autobusů a posilová vozidla a posílil služby dispečerů o mobilní dispečerské pracoviště.

Hodnocení článku je 76 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto DPMLJ

Štítky Liberec, doprava, autobusy, Benátská

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

ivan ponocný

proč zadarmo? ty busy se nezaplatí z nebe, jde to z našich daní.

středa, 3. srpna 2022, 13:27

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.