Počasí dnes1 °C, zítra0 °C
Úterý 31. ledna 2023  |  Svátek má Marika

Nový dopravce představí v Jablonci autobusy, které začnou jezdit od února

Nové autobusy, které budou vozit cestující městské hromadné dopravy v Jablonci nad Nisou představí nový dopravce, ve čtvrtek 19. ledna, veřejnosti. Zájemci si je mohou prohlédnout na náměstí před radnicí od 12 do 17 hodin. Jde o vozidla Mercedes-Benz Conecto a Rošero s hybridním pohonem.

„Hybridní autobusy zároveň nabízí vysoké bezpečnostní standardy jak cestujícím i řidičům. Pro Jablonec nad Nisou společnost ICOM transport zakoupila 27 nových zmodernizovaných autobusů s hybridním pohonem, klimatizací, elektrickým informačním systémem, povelovou soustavou pro nevidomé, bezbariérovým přístupem a samozřejmostí je Wi-Fi připojení. V autobusech si budou moci cestující během jízdy nabít i drobnou elektroniku pomocí USB zařízení,“ popsala mluvčí jabloneckého magistrátu Jana Fričová.

Nový dopravce bude jezdit v Jablonci nad Nisou a v okolních obcích od 1. února. Vybrán byl na základě výběrového řízení. Nově tak bude městské linky do konce ledna 2028 zajišťovat ČSAD Slaný, který je součástí společnosti ICOM transport. Pro provoz na Jablonecku nakoupil dopravce zcela nové autobusy Mercedes-Benz Conecto a Rošero s hybridním pohonem, které nabízí úspornější řešení v pomalejším městském provozu

Hodnocení článku je 44 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto město Jablonec

Štítky doprava, mhd, cestující, Jablonec nad Nisou

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.