Propojení architektury, umění, ochrany památek, ale i libereckých příběhů nabídne další tematický večer v Knihkupectví Fryč. Debatovat tu bude autor knihy Waldvilla Miroslav Stuchlý, památkářka Petra Šternová a kurátor libereckého muzea Luděk Lukuvka. Akce se koná ve čtvrtek od 18 hodin.
„Jsme rádi, když můžeme propojovat autory z různých oborů, hledat souvislosti, zajímavé přesahy. Velmi pravděpodobně dojde i na citlivé téma ochrany památek a vzácných staveb, například památkové ochrany jedné z nejvzácnějších částí Liberce - Liebiegova městečka,“ říká pořadatel akce Martin Fryč.
Hosty akce bude absolventka univerzity J. E. Purkyně, kulturní regionalistka se zaměřením na stavební historii a od roku 2003 památkářka Petra Šternová, dorazí také spisovatel, básník a filmař, kulturní organizátor a člen spolku LAK Miroslav Stuchlý a večerem provede Luděk Lukuvka, kurátor Severočeského muzea.
Waldvilla je román s detektivními prvky, inspirovaný skutečnými událostmi. V centru příběhu stojí tajemná Lesní vila, která se stala němým svědkem přelomových dějinných okamžiků a v jejímž stínu došlo k několika zločinům. Lidské osudy propojené napříč desetiletími se skládají do mozaiky, v níž každý kamínek má své pevné místo a vytváří obraz postihující období od počátku 20. století po současnost. Vyprávění má svižné tempo, obsahuje živé dialogy a vyjadřuje naději, že skrz jakoukoliv temnotu prosvítají paprsky světla. Předobraz románové vily se nachází v Liberci, kde do dnešních dnů připomíná období rozkvětu města spjaté s textilními magnáty z rodiny Liebiegů.
Jedinečná monografie, cesta životem významného architekta:
Kritické vydání vzpomínek Jakoba Schmeissnera (1874�) s katalogem tuzemské i zahraniční tvorby přináší komplexní pohled na život a dílo tohoto norimberského architekta. V severních Čechách byly jeho realizace svázány zejména s rodinou průmyslníků Liebiegů, především Theodorem Liebiegem.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.