čtvrtek 25. února 2021 Liliana

Krkonošská pivní stezka se otevřela. Poznejte rodinné pivovary našich nejvyšších hor

Češi milují pivo. Pivní turistika je čím dál oblíbenější. Proto byla vymyšlena „Pivní stezka v Krkonoších“. Spojila sládky, kvasnice, slady a chmel dohromady. A také vás všechny, kteří se vydáte stezkou z Vrchlabí přes Friesovy boudy, Pec pod Sněžkou a do Malé Úpy. Poznejte rodinné pivovary a ochutnejte rozmanitou chuť jejich produktů.

Krkonošská pivní stezka je pro všechny otevřena od 1. června do 30. září. A při ochutnávání zlatavých moků se můžete zúčastnit také soutěže o zajímavé ceny. Více informací o soutěži na webu www.krkonosskapivnistezka.cz nebo na FB.

Kde se čepují krkonošská piva?

V minipivovaru ve Vrchlabí můžete ochutnat pivo Krkonošský medvěd, ve Strážném na Friesových boudách pivo Fries a také vrchlabské pivo Hendrych, v Peci pod Sněžkou pivo Sněžka z místního Peckého pivovaru a v Malé Úpě pivo Trautenberk.

A jakou trasou se se můžete do pivovarů vydat?

Trasa č.1: Z pivovaru Trautenberk přes Portášky a Růžohorky do Peckého pivovaru (11,8 km). Dále z Peckého pivovaru přes Richtrovy boudy, Výrovku a Chalupu na rozcestí do pivovaru Fries (9,6 km), kde zároveň čepují i pivo Hendrych. A z Friesových bud přes Strážné do pivovaru Medvěd (8,3 km). Celkem 29,7 km.

Trasa č.2: Z pivovaru Trautenberk přes Jelenku, Sněžku a Růžohorky do Peckého pivovaru, lze použít lanovku ze Sněžky dolů (12,4 km). Dále z Peckého pivovaru přes Severku a Chalupu na rozcestí do pivovaru Fries (9,2 km), kde zároveň čepují i pivo Hendrych. A z Friesových bud přes Strážné do pivovaru Medvěd (8,3 km). Celkem 29,9 km.

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky krkonošská piví stezka, krkonoše, pivo, pivovary, rodinnné pivovary

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.