pondělí 21. září 2020 Matouš

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Vydejte se za nejkrásnějšími výhledy Krkonoš

Podzim zbarvuje krajinu každým dnem více barevně a hory už pokryl i první sníh. Ale stále si můžeme užívat slunečných dnů venku a prodýchat tu krásu v přírodě. Zveme vás za jedinečnými výhledy na naše hory. A kde všude se můžete rozhlédnout po krkonošských horách a údolích? Některá místa najdete na hlavních trasách, za dalšími budete muset vyrazit i do méně známých koutů našich nejvyšších hor.

ROZHLEDNA ŠTĚPÁNKA

Štíhlá osmiboká kamenná novogotická rozhledna bývá nazývána královnou Jizerských hor. Nachází se na vrchu Hvězda ve Vilémovské vrchovině Krkonošských rozsoch, dojdete k ní po zelené. Byla postavena v roce 1892. Osmiboká věž rozhledny je vysoká 24 m a z jejího vrcholu, na nějž vede 81 schodu, je možné dohlédnout na vrcholky Jizerských a Lužických hor, Krkonoš, Českého ráje a Českého středohoří.

ROZHLEDNA ŽALÝ

Jedna z nejstarších kamenných rozhleden v Krkonoších se nachází na vrcholu Žalý v nadmořské výšce 1019 m. Rozhledna je 18 m vysoká. Z vyhlídkové plošiny rozhledny ve výšce 16,5 m, na kterou vede 89 schodů, je neomezený kruhový výhled, označovaný za jeden z nejlepších v Čechách. Přehlédnete Krkonoše od boudy U Sněžných jam až do Malé Úpy. Za dobré viditelnosti uvidíte i siluety Ještědu, Kozákova, Orlických či Jizerských hor, někdy dokonce i vrcholky pražských věží.

VYHLÍDKOVÉ MÍSTO MÁRINKŮV KŘÍŽ

Márinkův kříž najdete ve Vysokém nad Jizerou, na žlutě značené trase vedoucí z centra města k Dykově skále. Vedla k němu prý tajná chodba z nedalekého gotického hradu Nístějka – dnes zříceniny. Rozhlédnete se odtud po západních Krkonoších, nahlédnete do Jizerského údolí. Přesně uprostřed výhledu vidíme typický obrys hory Kotel a Lysé hory.

VÝHLED NAD FRIESOVÝMI BOUDAMI

Friesovy Boudy se nacházejí v nadmořské výšce 1 200-1 217 m n. m. Dostanete se k nim po modré značené turistické trase ze Strážného nebo Špindlerova Mlýna. Ochutnejte místní pivo Fries, vařené z pramene vyvěrajícího přímo na zdejší louce, a potom se rozhlédnete k severozápadu. Určitě poznáte Kotel i vrch Medvědína. Pokud máte opravdu dobré oči, možná zahlédnete i nejdelší krkonošský vodopád – Pančavský – padající z hrany Labského dolu. Pokračujte dál přes Labský důl až na Labskou boudu. Nad ní – na Labské louce – je umístěn symbolický Pramen Labe.

Další tipy na místa s nádhernými výhledy najdete v brožuře „Krkonošské výhledy“ na webu www.krkonose.eu nebo si brožuru můžete zdarma vyzvednout v krkonošských informačních centrech.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

PR text

Štítky výhledy, krkonoše, tip na výlet

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.