pátek 16. dubna 2021 Irena

Policisté vyrazili do nitra Jizerek. Na čtyřkolkách kontrolovali běžkaře, sklidili vlnu kritiky

Během dnešního dne vyrazilo osm policistů na čtyřech čtyřkolkách do Jizerských hor, kde si chtěli posvítit na lyžaře. Kontrola lyžařů se ale veřejnosti nelíbí a policie se dočkala tvrdé kritiky.

Možná i s ohledem na počasí hlídky moc lyžařů nepotkaly. Nakonec jich zkontrolovaly celkem jedenáct. „Nikdo z nich neporušil aktuální protipandemická krizová opatření,“ sdělila redakci mluvčí policie Dagmar Sochorová s tím, že ve všech případech se jednalo o místní obyvatele.

Právě fotografie zachycující kontrolu policistů na Jizerské magistrále vzbudila během dne na sociálních sítích silnou vlnu kritiky a nesouhlasu. Je jich tam pět na třech čtyřkolkách kvůli 5 lyžařům, co tam projedou všední den za hodinu. Asi krajskej velitel má v hlavě nas*áno,“ napsal pod původní příspěvek na facebooku Roman Č. Pro některé lidi je nepochopitelné, že policie kontroluje osamocené sportovce. „Bože můj, nechte sportovce žít. V tomto období řadě lidí nezbývá nic jiného než trávit volný čas sportováním. Kromě toho péče o své zdraví a imunitu rozhodně nemůže nikomu škodit, pokud se sportovec pohybuje sám v přírodě. Já nebydlím v horách ani v podhůří a skrze vládní nařízení nyní nemohu ani zcela sám a bezrizikově jet autem trénovat na běžecké lyže do hor. Alespoň trochu rozumný policista nechá sportovce pohybujícího se v přírodě osamoceně na pokoji,“ komentoval pro změnu Jakub V.

Kupodivu zřejmě původní autoři snímku na stránce Běhej srdcem mají pro celou záležitost a policisty pochopení a komentují ji slovy: „Můžete si o tom myslet cokoliv, ale pánové bohužel dělají jenom svoji práci. Plus musíme říct, že pokud měl člověk čestné prohlášení, nebyl absolutně žádný problém, ani pokuty. Bylo vidět, že jim je to samotným dost nepříjemné a dostali to shora. Bohužel si nejsme jistí, co tam na těch stovkách km2 udělá těch dvacet běžkařů v boji s Covid-19. Nějaké nápady?“

Můžete si o tom myslet cokoliv, ale pánové bohužel dělají jenom svoji práci. Plus musíme říct, že pokud měl člověk...

Zveřejnil(a) Běhej srdcem dne Čtvrtek 4. března 2021

Kontroly probíhaly jak kolem Bedřichova, tak Jizerky a Kořenova. „Dále jsme kontrolovali výdejní okénka,“ komentovala mluvčí. I zde bylo vše v pořádku a provozovatelům tak policisté akorát připomněli nutnost dodržování současných nařízení.

Lidem se nelíbí kontroly ani ničení tratí

Policie zároveň redakci potvrdila, že kontroly na horách budou probíhat i v následujících dnech včetně víkendu. Zároveň se ale podle slov Sochorové snaží policisté chovat na tratích ohleduplně i vzhledem k tomu, že Jizerská o.p.s. pokračuje v úpravách. „Samozřejmě na to bereme ohled,“ dodala. Celá řada komentujících na sociálních sítích totiž právě napadala fakt, že policie svými čtyřkolkami ničí upravené tratě. „Tak pěkně upravený stopy a oni to tam oraj na čtyřkolkách,“ napsal Petr Z. Další část veřejnosti upozorňovala na přítomnost čtyřkolek v CHKO s ohledem například na výskyt tetřívka. „Co udělá 20 běžkařů....Nic. Ale co udělájí čtyřkolky při honbě za nimi třeba s tetřívkama!“ napsala Zuzana Š.

Hodnocení článku je 66 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto FB/Běhej srdcem

Štítky Liberecký, policie, kontrola, Jizerské hory

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Monika Švarcová

Tohle je dost UBOHÝ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

pátek, 5. března 2021, 08:00

petr kukla

Berte to tak,že to jsou jen a pouze policajti a to mluví za vše.Za komunistů to byli pitomci a teď taky,pouze mají VŠ vzdělání a to je ještě horší.

pátek, 5. března 2021, 00:18

Ondra Stupka

Kdybych si jako měšťák mohl vyrazit na čtyřkolce do Jizerek tak bych to taky udělal:D a ten z Vás kdo by to neudělal by prohloupil. Samozřejmě kdyby rozdali nějaký pokuty tak bych psal něco jinýho...

čtvrtek, 4. března 2021, 22:08

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.