Počasí dnes-3 °C, zítra-2 °C
Neděle 5. února 2023  |  Svátek má Dobromila

Výjimku mezi Jabloncem a Libercem schválili, jenže jen pro Vraťák a Proseč

Ministr vnitra Jan Hamáček schválil výjimku pro pohyb osob mezi okresy Jablonec nad Nisou a Liberec ohledně služeb a nákupů. Jenže tato výjimka platí jen pro obyvatele městských částí Vratislavice nad Nisou a Proseč nad Nisou.

„Udělená výjimka umožňuje osobám s místem trvalého pobytu nebo bydlištěm na území městské části Liberec-Vratislavice nad Nisou spadající do okresu Liberec vstup, pohyb a pobyt v okrese Jablonec nad Nisou za účelem nákupu zboží a služeb,“ informovala novináře mluvčí jabloneckého magistrátu Jana Fričová. Obyvatelé Proseče nad Nisou zas mohou pro změnu na nákup a za službami do Liberce.

Liberec s Jabloncem chtějí výjimku ohledně cestování. Obě města jsou provázaná, řekl primátor Liberce

Liberec s Jabloncem nad Nisou chtějí pro své obyvatele výjimku ohledně cestování mezi těmito městy. Primátoři obou měst se s žádostí o její udělení obrátili na ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD).

O udělení výjimky požádala obě města. „Vzhledem ke složitosti průběhu okresní hranice nelze v tomto území opatření o omezení pohybu osob mezi okresy v této lokalitě efektivně uplatňovat. Pro občany těchto městských částí je problematické či zcela nemožné naplnit své základní potřeby, využívat veřejnou dopravu apod. v rámci hranic svého okresu,“ uvedl k podání žádosti jablonecký primátor Jiří Čeřovský. „Máme za to, že obě města jsou tak úzce spjatá a provázaná, že si o výjimku mají právo říci," řekl před pár dny k tématu primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

Hodnocení článku je 50 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři

Štítky Liberec, Jablonec, Vratislavice, Proseč, výjimka, koronavirus, Jablonec nad Nisou, městská část, Jan Hamáček, Proseč nad Nisou, Liberec XXX-Vratislavice nad Nisou, Jiří Čeřovský, Lužická Nisa, Jaroslav Zámečník

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Tom Halík

Škoda, že to neplatí pro celá města. Takto z toho těží lidé z Proseče, či Horní Proseče... Zbytek Jablonečáků má holt smůlu...

Sobota, 6. března 2021, 09:45

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.