středa 28. července 2021 Viktor

Zítra odstartuje Rally Bohemia. Řidiče čekají omezení a uzavírky

Rychlostní zkouškou na Autodromu Sosnová u České Lípy zítra odstartuje letošní ročník Rally Bohemia. Jako tradičně si oblíbený závod vyžádá i určitá dopravní omezení.

Oficiální soutěž pak bude zahájena v sobotu na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi. Odtud se závodníci přesunou na rychlostní zkoušky na Semilsko, Jablonecko a Liberecko. V neděli soutěž pokračuje na Mladoboleslavsku,“ informovala policejní mluvčí Ivana Baláková. V místech konání rychlostních zkoušek musí řidiči počítat s uzavírkami a zároveň se zvýšeným pohybem motorových vozidel. „Žádáme řidiče, aby k sobě byli navzájem ohleduplní, respektovali přechodná dopravní značení, důsledně dbali pokynů pořadatelů soutěže a dodržovali všechna pravidla bezpečnosti silničního provozu,komentovala Baláková.

Sobotní závod se pojede ze Staroměstského náměstí, následně přes Kvítkovice, Železný Brod, Bzí a Radostín. Dále se posádky přesunou na náročné rychlostní zkoušky na Liberecku, informovali organizátoři.

Mapy a bližší informace k jednotlivým rychlostním zkouškám najdou zájemci na webu Rally Bohemia.

Zejména řidiči, kteří přijedou k trati fandit, nebo budou chtít v její blízkosti svůj vůz zaparkovat, by si měli uvědomit, že nesmí parkovat na výjezdech z tratí rychlostních zkoušek. V kritických situacích by totiž blokovali průjezd sanitních nebo hasičských vozidel. Zakázáno je také parkovat na dalších místech v bezprostřední blízkosti konání závodů nebo přebíhat při závodech dráhu rychlostních zkoušek, upozornila Baláková.

Rally se jako každoročně zúčastní i veteráni a vozidla s alternativními pohony. Právě před elektromobily policisté varují. Po dráze se totiž tato vozidla pohybují velmi tiše, a proto by se měli diváci v blízkosti trati pohybovat opravdu opatrně.

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Petr Zbranek

Štítky Rally Bohemia, Liberecký, rally, auto, závod

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Evžen Augusta

což takhle přidat přesný odkaz na stránku RZ

pátek, 9. července 2021, 07:37

Michal Hruska

Nemůžu zjistit bližší info k "rychlostní zkoušky na Liberecku" - kde přesně? Nevíte někdo?

čtvrtek, 8. července 2021, 15:29

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.