pátek 14. května 2021 Bonifác

Koronavirus

Epidemie v kraji slábne. Za středu přibylo o polovinu méně nakažených než před týdnem

Ve středu testy potvrdily onemocnění covid-19 u 284 lidí, o týden dříve jich bylo 474. Ve srovnání se stejným dnem předchozího týdne je méně nově nakažených pátý den v řadě. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví.

Poprvé od začátku roku přibylo za den méně než sto nakažených

Za neděli mělo pozitivní test na koronavirus 81 lidí, je to poprvé od 1. ledna, kdy za den přibylo méně než 100 nově potvrzených případů covidu-19. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví.

Za uplynulých sedm dní přibylo v kraji nejméně nakažených v posledních šesti týdnech

V uplynulých sedmi dnech přibylo v Libereckém kraji 2776 nakažených koronavirem. Jde o nejmenší nárůst nově potvrzených případů za posledních šest týdnů.

Po roce od první nákazy se Dům seniorů na Fratiškově vrací k běžnému životu

Do běžného režimu se pomalu vrací život v Dům seniorů v Liberci na Františkově, kde se před rokem poprvé objevil koronavirus.

Před libereckou radnicí se objevily kříže jako připomínka obětí koronaviru

Včera ráno se na Staroměstském náměstí v Praze objevilo více než 24 tisíc křížů, které symbolizují oběti koronaviru. Za akcí stálo hnutí Milion chvilek, které si ve velmi skromnější podobě připravilo pietní akci i v Liberci.

Kolik stojí antigenní testy v Lidlu, Penny nebo Albertu? Podívejte se na velký přehled

Češi ode dneška nakoupí antigenní samotestovací sady nově v prodejnách Lidl. Testy s odběrem vzorku ze slin nabízí za 139 korun. Společnost Billa zařadila testovací sady do sortimentu některých prodejen už ve čtvrtek, od dnešního dne jsou dostupné...

Tento týden přibylo nejméně nakažených za poslední čtyři týdny

Podle dat ministerstva zdravotnictví přibylo za poslední týden v kraji celkem 4112 nakažených, je to nejméně za poslední čtyři týdny.

Liberecká klinika dnes otevře nové odběrové místo v Klášterní

Kapacity pro antigenní testování se v Libereckém kraji dál zvyšují, přibývají nová odběrová místa. Dnes otevře nové odběrové místo EUC Klinika Liberec v ulici Klášterní.

Nenošení roušek a porušení zákazu vstupu do země. To loni řešili hygienici nejčastěji

Během loňského roku museli hygienici v kraji řešit přes 600 podnětů, které se týkaly porušení vládních nařízení. Nejčastěji šlo o nenošení roušek.

Kapacity nestačí. Kvůli testování můžete i do jiných okresů

Kapacity odběrových míst přestávají stačit. Liberecký kraj společně s Policií ČR nechal proto vytvořit výjimku umožňující cestování za testováním do jiného okresu.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.