sobota 23. ledna 2021 Zdeněk

Koronavirus

Na Nový rok přibylo jen 24 nakažených. O svátcích se méně testovalo

a Nový rok odhalily testy v Libereckém kraji jen 24 nových případů koronaviru, tak nízký počet nově nakažených zaznamenali hygienici naposledy v září. Důvodem je ale nižší počet testů, které se o svátcích dělají.

Přibylo téměř 17 tisíc nakažených, pozitivních je poprvé přes padesát procent testů

Laboratoře odhalily ve středu v Česku 16 939 případů koronaviru. Druhý den po sobě tak bylo překonáno dosavadní denní maximum. Pozitivních bylo téměř 52 procent testů, což je rovněž rekordní podíl. S covidem-19 je hospitalizováno téměř 5900 lidí,...

V pondělí začne očkování. Vakcína dnes dorazila do Krajské nemocnice Liberec

Do Krajské nemocnice v Liberci dnes dorazila vakcína proti novému koronaviru, s očkováním začne největší zdravotnické zařízení v Libereckém kraji v pondělí 4. ledna.

Vakcína na koronavirus ještě není v kraji, ale už se zjišťuje zájem v domovech seniorů

Do Libereckého kraje sice zatím vakcína na koronavirus nedorazila, už teď ale v domovech seniorů a pobytových sociálních zařízeních mapují zájem pracovníků a klientů o očkování

Během vánočních svátků přibylo v kraji 503 nakažených koronavirem

Celkem 503 nových případů přibylo v Libereckém kraji během vánočních svátků. V nemocnicích stále přibývá hospitalizovaných.

Vakcínu proti covidu-19 dostalo v Česku za první den asi 1260 lidí

Vakcínu proti covidu-19 dostalo v ČR za první den očkování asi 1260 lidí v Praze a v Brně, většinou šlo o zdravotníky. Dnes by jich jen v Praze mělo být dalších asi 1350. V sobotu do ČR dorazilo prvních 9750 dávek vakcíny od firem Pfizer a...

ANKETA: Vakcína proti koronaviru má být do konce roku. Necháte se očkovat?

Vláda věří, že vakcína proti COVID-19 by mohla být schválená ještě před Vánocemi. První várka by byla pro zhruba pět tisíc lidí. Podle průzkumů společnosti Ipsos však dvě třetiny lidí nové vakcíně nedůvěřují. Jak to mají čtenáři Liberecké Drbny?

Kapacity na antigenní testování jsou až do konce roku obsazeny

Zájem o antigenní testování je obrovský. Bohužel odběrová místa kapacitně nezvládají, a tak jsou už nyní téměř všechna až do konce roku obsazena.

V kraji je největší zájem o testování před vánočními svátky

V Libereckém kraji jsou na pěti odběrových místech zamluvené takřka všechny termíny před Vánoci i na Silvestra k provedení antigenního testu na koronavirus. V jiných termínech je ale míst zatím dostatek.

Antigenní testování veřejnosti začne už ve středu 16. prosince

Dobrovolné antigenní testování veřejnosti na covid-19 začne už ve středu 16. prosince. Původně ministerstvo počítalo se začátkem v pátek 18. prosince. Změnu dnes schválila vláda, řekla novinářům náměstkyně ministra zdravotnictví, hlavní...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.