úterý 27. července 2021 Věroslav

Vlak u Turnova naboural do auta zaparkovaného na kolejích. Zatím se neví, proč tam stálo

Včera v noci došlo u Turnova ke střetu vlaku s osobním automobilem značky Fiat. Ten někdo zaparkoval do kolejiště. Při nehodě uvnitř auta nikdo nebyl a zatím není jasné, kdo a proč auto na takovém místě zanechal.

Vlak se s Fiatem srazil na trase ze Svijan do Turnova včera kolem jedenácté hodiny večerní. „Vlak naboural do osobního vozidla v Příšovicích zhruba dvacet metrů před železničním přejezdem,“ informovala policejní mluvčí Ivana Baláková.

Při nehodě cestovalo ve vlaku pět osob a dva zaměstnanci Českých drah. Naštěstí všichni vyvázli bez zranění.

Na místo byly okamžitě přivolány všechny složky integrovaného záchranného systému, které odhalily, že v autě nikdo není. A služební pes nevypátral žádnou osobu ani v nejbližším okolí. Polie samozřejmě okamžitě kontaktovala majitele automobilu. „Ten nám řekl, že Fiat naposledy užíval ve čtvrtek, kdy ho zaparkoval v Příšovicích. Odtud mu podle jeho vyjádření auto někdo odcizil, a protože ho od čtvrtka nepotřeboval, nevěděl o tom,“ popsala Baláková.

Kriminalisté tak nyní vyšetřují, kdo vozidlo řídil, proč s ním vůbec jel po kolejišti a také proč ho zde zanechal. „V této souvislosti jsme již zahájili úkony trestního řízení pro zločin obecného ohrožení a pro přečin neoprávněného užívání cizí věci,“ dodala mluvčí. Pachateli tak za tento zločin hrozí až osmiletý trest za mřížemi.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Dominik Svoboda

Štítky Semilsko, Turnov, nehoda, vlak, policie, auto, koleje

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.