středa 28. července 2021 Viktor

Milan Patrný

Milan Patrný » Články

Na Hrubé Skále vystaví repliky Českých korunovačních klenot

U příležitosti výročí 670 let od korunovace Karla IV. českým králem budete mít od čtvrtka 3. srpna jedinečnou příležitost spatřit mistrovské repliky nejhodnotnějšího českého pokladu – Českých korunovačních klenot. Vystaví je na zámku Hrubá Skála.

Zajímáte se o historii tramvají? Přijďte si poslechnout poutavé vyprávění

Zajímavosti i pikantnosti ze 120 let trvající historie libereckých tramvají se můžete ve středu 2. srpna dozvědět v Severočeském muzeu v Liberci. U příležitosti konání výstavy nazvané 120 let libereckých tramvají zde pořádají komentovanou prohlídku.

KULTURNÍ PŘEHLED: Bavte se na festivalu ve Vesci. Láká také Rozmarné léto na Malé Skále

Nevíte, kam vyrazit za kulturou? Liberecká Drbna pro vás ve spolupráci s portálem eVstupenka.cz přichystala seznam akcí, které by vás mohly zajímat.

Bikeři vyrazí do extrémního závodu na tanvaldskou bobovou dráhu

Adrenalinový víkend zažijí závodníci i diváci v sobotu 29. července na bývalé bobové dráze v Tanvaldě. Jede se tu jubilejní pátý ročník kultovního bikového závodu v jedinečné lokalitě bývalé bobové dráhy Bobovka Cup 2017. Začátek je v 9.30 hodin.

Údolská pouť nabídne víkendovou zábavu pro malé i velké

Kryštofovo Údolí o nadcházejícím víkendu ožije tradiční Údolskou poutí. V sobotu 29. a neděli 30. července se můžete pobavit u hudebních vystoupení, na jarmarku i kolotočích.

KULTURNÍ PŘEHLED: Liberec čekají první Tatrhy v historii, v Harrachově pořádají pivní slavnosti, na Troskách zařinčí zbraně

Nevíte, kam vyrazit za kulturou? Liberecká Drbna pro vás ve spolupráci s portálem eVstupenka.cz přichystala seznam akcí, které by vás mohly zajímat.

Na Macháči si můžete užít Rozmarné léto, s muzikou i divadlem

Na pohodový letní festival můžete v sobotu 22. července vyrazit k Máchovu jezeru v Doksech. Rozmarné léto nabídne program pro příznivce hudebních skupin a muzikantů i divadla. Začíná ve 12.00 hodin.

Jeřmanické letní slavnosti nabídnou rockfest i zábavu pro děti a dospělé

Rockovým festivalem odstartují v pátek 21. července dvoudenní Jeřmanické slavnosti. Na zábavný program se mohou těšit celé rodiny. Slavnosti potrvají do sobotních večerních hodin.

Naše řeky jsou pro vodáky zatím sjízdné, blížící se horké dny mohou situaci změnit

Oblíbená vodácká řeka Jizera je k dnešnímu dni sjízdná. Situace se ale postupně začíná zhoršovat na druhé splavné řece Libereckého kraje, na Ploučnici. Hladina vody tam jde pomalu dolů.

Sběrači borůvek opět ničí přírodu, ochranáři proto omezují přístup

Neurvalé nájezdy sběračů borůvek opět donutily ochránce přírody přistoupit k omezením vstupu do některých chráněných oblastí. Opatření začne platit už ve čtvrtek 20. července ve vybraných lokalitách Krkonošského národního parku (KRNAP).

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.