Počasí dnes19 °C, zítra19 °C
Neděle 28. května 2023  |  Svátek má Vilém

Šárka Steinová

Šárka Steinová » Články

Bohemia Jazz Fest 2018 je hudební akce, která se na libereckém náměstí uskuteční v červenci

Benešák 12. července přivítá muzikanty, kteří holdují především jazzu. Na letní akci vystoupí jak Češi, tedy konkrétně Liberečáci, tak zahraniční umělci.

Opera? Opera! Nové představení uvede Šaldovo divadlo. Mladým chce přiblížit operní žánr

Slavnostní premiéra divadelního představení, která chce operu přiblížit zejména mladým lidem, se uskuteční již tento pátek 22. června v deset hodin. První reprízy se pak diváci dočkají po víkendu, přesně v pondělí 25. června opět v deset.

Sucho je opravdu extrémní. V Novém Boru už se nesmí čerpat voda z potoků a řek

Příliš vysoké teploty komplikují život jak obyvatelům, tak například zemědělským zvířatům na území celé České republiky. Nově teď i v Novém Boru na Českolipsku mají proto lidé přísný zákaz čerpat vodu z místních potoků, a to do odvolání.

Řidič kamionu nedal přednost a zapříčinil nehodu. Policie hledá svědky

Policie hledá svědky nehody, ke které došlo v neděli 17. června po půl čtvrté v Novém Boru. Tirák, který na kruhovém objezdu nedal přednost motorkáři, z místa nehody ujel. Motocyklistovi se naštěstí nic nestalo, avšak mu byla způsobena majetková...

Světový den žiraf? Liberecká zoo si připravila komentované prohlídky

Žirafy Rothschildovy patří mezi nejvíce ohrožené poddruhy žiraf ve volné přírodě a právě těmto tvorům se bude věnovat liberecká zoo v rámci světového dne žiraf. V sobotu 23. června si zahrada připravila komentované prohlídky, které by...

Ještěd f Kleci aneb soutěž umělců liberecké TU, která probíhá v těchto dnech

Ještěd f Kleci. Tradiční soutěžní klání technické univerzity, ve kterém se utkají studentské projekty z oblasti architektury nebo letos vůbec poprvé i z oblasti enviromentálního designu. Odborná porota vyhlásí vítěze již zítra, 21. června.

Zámeček bývalého pánského spolku Schlaraffia nebyl uznán jako kulturní památka. Rozhodl o tom soud

Bývalé sídlo pánského spolku Schlaraffia v Jablonci nad Nisou se kulturní památkou nestane. Rozhodl o tom pravomocný rozsudek a osud zámečku je tak v současnosti nejasný.

Liberecká nemocnice přijme nové dárce krve i krevní plazmy

Nemocnice v Liberci shání dárce krve i krevní plazmy. Důvodem je stárnutí obyvatelstva, nemoci či stěhování současných dárců.

FOTO: Prezidentská chata oslaví devadesát let. V Bedřichově tak bude o víkendu rušno

Již tuto neděli 24. června oslaví Prezidentská chata v Bedřichově devadesáté výročí od položení základního kamene, a to na den přesně. Při této příležitosti tak jsou v plánu letní slavnosti před chatou, kde si na své přijdou jak malí, tak velcí.

Jak vypadá chudoba v Africe nebo jak se zbavit exekucí? I na tyto otázky by měly odpovědět přednášky v knihovně

Osvětová kampaň s názvem Česko proti chudobě proběhne v Krajské vědecké knihovně Liberec 20. června od 16 hodin. Připraveny jsou přednášky, které mají informovat o situacích, které s chudobou neodmyslitelně souvisí a ve kterých se může octnout i...

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.