neděle 25. října 2020 Beáta

Jsme připraveni v koalici fungovat nadále, říká lídryně ANO Jitka Volfová

Hnutí ANO je v Libereckém kraji nadále připraveno fungovat ve vládnoucí koalici. Podle předběžných výsledků bude hnutí druhé za vítěznými Starosty pro Liberecký kraj stejně jako před čtyřmi lety. I podpora voličů je v případě ANO téměř srovnatelná.

„Jsem přesvědčená o tom, že koalice fungovala po celé čtyři roky velmi kvalitně, takže my jsme v takové koalici nebo podobné připraveni fungovat i nadále," řekla starostka České Lípy a náměstkyně hejtmana Jitka Volfová, která už podruhé kandidátku ANO v Libereckém kraji do voleb vedla.

Znovu vítězní Starostové. S ANO ne do volební koalice, říká lídr Martin Půta

Starostové pro Liberecký kraj opět ovládli krajské volby. Do zastupitelstva se kromě nich dostalo ještě ANO, ODS, Piráti a SPD. Lídr Starostů Martin Půta už avizoval, že do koalice by chtěl s Piráty a ODS, ještě dnes večer proběhnou první jednání...

Výsledek voleb byl pro Volfovou trochu zklamáním. „Určitě bychom byli rádi, kdyby těch procent bylo víc. Když ale vidím propad u některých jiných stran, tak myslím, že tam bude zklamání podstatně větší. Karty rozdali voliči a uvidíme, jak se bude kraji dařit," dodala.

Lídr vítězných Starostů pro Liberecký kraj hejtman Martin Půta dnes netajil, že chce s ANO dál spolupracovat, ale nikoli v koalici. Jako nejreálnější vidí spojení s ODS a Piráty.

VOLBY 2020: Starostové opět jasným vítězem, do zastupitelstva se nedostanou komunisté ani ČSSD

Je jasno. Starostové opět převědčivě ovládnou krajské volby. Hejtmanem tak potřetí v řadě bude Martin Půta. Ten už také avizoval, že se ještě dnes sejde se zástupci všech stran, které se do zastupitelstva dostanou. Půjde o ANO, Piráty, ODS a SPD.

Autoři | Foto Facebook Jitka Volfová

Štítky volby, ANO, kraje, Liberecký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Vaclav Mazanek

A už to skončilo a mají na čtyři roky pokoj ?????

neděle, 4. října 2020, 14:16

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.