pondělí 20. ledna 2020 Ilona

Z kraje

Restaurování barokního sloupu v Liberci finišuje

Rozsáhlá rekonstrukce barokního kříže u kostela Nalezení sv. Kříže se chýlí ke konci. Dílo z rukou Matyáše Bernarda Brauna si restaurátorské práce zasloužilo a výrazně prokouklo.

Náklaďák jel příliš rychle a jeho přívěs srazil protijedoucí osobák

Nákladní automobil s přívěsem jel včera od Albrechtic směrem do Tanvaldu. Rychlost, kterou vůz uháněl, ale neodpovídala stavu vozovky. Při náhlém brzdění se dostal přívěs do protisměru, kde sestřelil blížící se osobní automobil.

V Jizerkách jsou na sníh připraveni, lyžaři navíc budou mít na Bedřichově zcela nové zázemí

Nedočkaví lyžaři zasněně hledí k jizerským vrcholům a doufají, že je brzy pokryje špičky kopců sněhová přikrývka. Příchodu zimy se neobává ani Jizerská obecně prospěšná společnost, která každoročně pečuje o Jizerskou magistrálu.

Další život dnes vyhasl u Mimoně, řidič jel příliš rychle

Šedesátiletý muž dnes usedl za volant naposledy. Osudným se mu staly zatáčky na silnici třetí třídy na cestě ze Svébořic na Mimoň. Při rychlé jízdě vyjel mimo silnici a mnoho dalších metrů se auto kutálelo.

Větrný park u Hrádku nad Nisou se osvědčil, hluk výrazně nevzrostl

Když měl ve Václavicích vyrůst větrný park s více než deseti věžemi, obávali se místní hluk. Během roku se ale ukázalo, že strach byl zbytečný. Na hluk si totiž zatím nikdo nestěžoval.

Připomínka 17. listopadu: Shromáždění, pietní pochod i koncert Václava Koubka

V sobotu si připomeneme už devětadvacáté výročí od revoluce v roce 1989. Jen po Liberci proběhne celá řada akcí včetně pietního pochodu, ale i Sametového odpoledne pro děti a rodiče.

Studenti na libereckých kolejích se opět nesmějí sprchovat, na vině je bakterie legionella

Před dvěma lety se na kolejích Technické univerzity v Liberci potýkali s bakterií legionellou, kvůli které nemohli studenti do sprch. Nyní se problém vrací.

Dorazí Metallica, Nirvana i Rammstein. Blíží se Fest Revival 2018

V polovině prosince proběhne v Home Credit Areně ojedinělá akce. Pořadatelé pod Ještěd dovezou revivaly světových hvězd. Lidé se tak mohou těšit třeba na ukrajinskou Nirvanu, nebo na české verze Rammstein a AC/DC.

U Nového Boru srazil vlak ženu. Zraněním na místě podlehla

U Nového Boru dopoledne osobní vlak srazil člověka v kolejišti. Podle hasičů byla sražená osoba na místě mrtvá. Provoz na frekventované trati z Mladé Boleslavi na Jedlovou byl v tomto úseku přerušen, dopravu zajišťovaly autobusy.

V českolipském muzeu přibude vycpaný levhart, právě na něm pracuje místní preparátor

Michal Štěpánský je preparátorem ve Vlastivědném muzeu v České Lípě. Připravit jedno zvíře trvá mnoho týdnů. Aktuálně pracuje na levhartovi, který bude příští rok součástí přírodovědné expozice.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.