středa 20. ledna 2021 Ilona

Auto nechte doma, do Jizerek vás bez starostí dovezou speciální zimní spoje

Chystáte se na lyže, ale parkoviště v Jizerských horách jsou už brzy ráno plná. Co teď? Přece nezůstanete doma. Popadněte lyže a skočte na autobus nebo v kombinaci s vlakem, ten vás doveze až přímo k lyžařským stopám v Bedřichově, v Hraběticích, ale i na Smědavě.

Speciální lyžařské spoje začaly jezdit už s první větší sněhovou nadílkou během vánočních svátků. První linka jezdí z Liberce na Bedřichov a do Hrabětic, druhá lyžaře zaveze z Frýdlantu přes Raspenavu a Hejnice až na Smědavu. Z Liberce však nejprve vyrazíte vlakem do Hejnic, kde na vlaky všechny autobusy na Smědavu navazují.  

„Vyhnete se přecpaným parkovištím, nemusíte platit za parkovné a autobus návštěvníky hor leckdy doveze až téměř přímo ke stopě, jako je tomu například v Bedřichově na stadionu,“ vypočítává výhody lyžařských linek Jiří Hruboň, ředitel společnosti Korid LK, která veřejnou dopravu v Libereckém kraji zajišťuje.


Vyrazit do přírody je podle něj o to důležitější v dnešní době, kdy je celá řada aktivit v Česku zakázaná. Cestující se nákazy koronavirem v autobusech nemusí bát. „Stoprocentní bezpečnost garantovat nemůžeme, klademe ale velký důraz na pravidelná čištění vozidel ultrafialovým zářením, na linkách platí také veškerá vládní opatření,“ doplňuje Hruboň.

Cestující platí pouze za sebe, přeprava lyží je zdarma, řidiči ale ocení, pokud budou mít lyžaři běžky i obuv očištěné od zbytků sněhu.

Více o zimních linkách najdete tady.

Zimní autobusové linky

Liberec – Bedřichov – Hrabětice (Jízdní řád)

 • Linky 18 a 145 (obě v IDOL) za cenu jízdného shodnou jako po Liberci
 • V pracovní dny souhrnná nabídka spojů každých 60 minut, o víkendech jezdí spoje dvakrát až třikrát za 60 minut

Liberec – Smědava (Jízdní řád)

 • Kombinace vlaku Liberec – Bílý Potok pod Smrkem (linka L62) s přestupem v Hejnicích na autobusovou linku 650 Frýdlant – Smědava
 • Linka 650 vybranými spoji jezdí již z Frýdlantu a z vlaku lze přestoupit již v Raspenavě, většina spojů na Smědavu však jede až z Hejnic
 • O víkendu jezdí linky v hodinovém intervalu v návaznosti na hodinový interval vlaku z Liberce a do Liberce.

  Hodnocení článku je 76 %. Ohodnoť článek i Ty!

  Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

  Štítky idol, korid lk, lyže, autobusy

  Komentáře

  Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

  Přihlášení uživatele

  Zapomenuté heslo

  Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.