neděle 3. července 2022 Radomír

Rychlost řidičů v Krásné Studánce nově hlídá radar. Devět z deseti řidičů tam nedodržovalo předpisy

V Hejnické ulici v Krásné Studánce nechalo město nainstalovat radar. Ten bude měřit rychlost řidičů. Právě velká rychlost byla v tomto místě velkým problémem, předpisy tu během informativního měření nedodrželo 92 procent řidičů.

Nový radar se objevil nedaleko hospody U Medvěda. „Jedná se o místo, kde se zároveň napojuje cyklostezka, je tady větší pohyb cyklistů i chodců, pro které už připravujeme vybudování nového chodníku," říká náměstek primátora Jiří Šolc.

Umístění radaru se začalo více řešit až po jarním vystoupení místních na zastupitelstvu. Město pak nechalo v lokalitě týden měřit rychlost a původní přístup se změnil. „Přes dva tisíce motoristů během měření dokonce překročilo rychlost o více, než 30 km/h. Ve dvou případech místem projeli dokonce rychlostí mezi 140 až 150 km/h. Přitom jde o zastavěnou městskou část, kde může snadno dojít k ohrožení zdraví a životů chodců i cyklistů. Proto jsme se rozhodli situaci co nejdříve řešit tím, že na kritická místa necháme umístit stacionární rychlostní radary,“ říká primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

Radnice poté upozorňovala, že radary se podaří umístit nejdříve na jaře příštího roku nakonec se to ale podařilo urychlit. Situace v místě by se tak měla zklidnit. Radar je napájený solárními panely.

Hodnocení článku je 70 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Liberec

Štítky radar, krásná studánka, měření, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Petr Ruprecht

Fakt, my si ty články z Liberce budeme dělat sami. Žádnej blb z radnice, žádnej Fryč, žádnej PR schovanej za rubriku Společnost.

pondělí, 11. října 2021, 19:09

Petr Ruprecht

Běžte se těm článkama z radnice na objednávku vy... Do Budějovic.

pondělí, 11. října 2021, 19:07

Petr Ruprecht

Ano. A možná někdo z vás slyšet i ty šašky z města, jak záznamy z radarů hodlají vyhodnocovat :-D

pondělí, 11. října 2021, 19:03

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.