Na střeše skončil v neděli 30. března vůz dvacetiletého řidiče na Semilsku poté, co se ten snažil vyhnout srnce. Řidič totiž zpanikařil a při snaze vyhnout se zvířeti ve své jízdní dráze strhl volant vlevo, naboural do stráně, od které se odrazil a otočil auto na střechu. Z nebezpečně vyhlížejícího karambolu naštěstí vyvázl bez zranění.
„V neděli 30. března krátce před 20. hodinou projížděl 20letý řidič v osobním vozidle tovární značky Ford Mondeo po silnici druhé třídy číslo 283 od Chutnovky na Bělou u Turnova, když mu v pravotočivé zatáčce skočila do jízdní dráhy srnka. Nezkušený řidič se jí snažil vyhnout a nedopadlo to dobře. Ford nejprve vyjel vlevo, kde naboural do stráně, od které se odrazil a otočil na střechu. Je malý zázrak, že z takového karambolu vyvázl řidič bez zranění. V autě cestoval sám,“ říká policejní mluvčí Ivana Baláková.
Střet se zvěří patří k velmi častým typům dopravních nehod. „Nejčastěji se řidiči střetávají s liškou, kancem nebo srnou. Škoda způsobená zvířetem se přitom může pohybovat v řádově desítkách tisíc korun a rozhodně tak není zanedbatelná. Podobným následkům se lze částečně ubránit. Myslivci doporučují především přizpůsobit rychlost v úsecích, kde lze výskyt zvěře předpokládat. To jsou třeba lesy, ale i pole osázená kukuřicí či řepkou. Rovněž je podle těchto odborníků důležité si uvědomit, že zvířata se zpravidla vyskytují v početnějších skupinách,“ uvádí webová stránka topskolasmyku.cz.
Podle policejní mluvčí je důležité nepropadnout panice, držet pevně volant, brzdit a hlavně před zvěří neuhýbat. „Vpravo nám hrozí náraz do stromu a vlevo zase střet s protijedoucím vozidlem. Obě možnosti jsou pro řidiče mnohem nebezpečnější, než střet se zvířetem,“ uzavírá Ivana Baláková.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám