neděle 19. ledna 2020 Doubravka

Ještěd v sobotu zahájí sezonu na F10, příští týden otevře Skalku. Začne i Severák

O víkendu zahájí v Libereckém kraji provoz první skiareály. V částečném provozu bude Ještěd v Liberci a Severák v Hraběticích v Jizerských horách, vyplývá z informací od provozovatelů středisek. Další areály v kraji chtějí využít současných mrazů k zasněžování a sezonu zahájí nejdříve za týden.

Na Ještědu bude možné jezdit na 400 metrů dlouhé sjezdovce F10. „V sobotu a v neděli bude denní i večerní lyžování. Na příští víkend chystáme otevření Skalky, vysněženou ji máme zhruba z 80 procent," řekla Renata Balašová z ještědského areálu. Skalka je nejdelší sjezdovkou v areálu, dlouhá je přes 1,7 kilometru.

Na Severáku v Jizerských horách budou o tomto víkendu v provozu čtyři vleky. „Pojedeme Kampu nahoře a dva dětské proti Arnice. Sněhu je od 20 do 50 centimetrů," uvedl za středisko Pavel Bažant. Otevřeno bude zhruba 700 metrů sjezdovek. Další areály v Jizerských horách se na zahájení sezony chystají, včetně největšího, který je na Tanvaldském Špičáku. „Chceme využít toho, že zatím mrzne. Kostelní a Zalomený budou vysněžené zřejmě v pátek večer, ale nestihli bychom je na víkend už připravit. Necháme to proto na příští víkend," uvedl Bažant.

Obdobné je to třeba i v areálu Černá Říčka v Desné v Jizerských horách. „Začneme příští víkend. Chtěli jsme původně v pátek zapnout malý vlek, ale přesunuli jsme raději techniku na hlavní kopec, abychom si nadělali pořádné zásoby a přežili oteplení, co předpovídají meteorologové," uvedl za středisko Martin Lauer.

Do závěrečné fáze spěje i zasněžování v Rejdicích na pomezí Jizerských hor a Krkonoš, které tradičně patří mezi první otevřená střediska v kraji. „Děla běží naplno, hotovo máme asi 80 procent. Potřebujeme ještě den a půl mrazů," uvedl za středisko Martin Martínek. Nepředpokládá ale, že se jim podaří zahájit sezonu už tento víkend.

V krkonošském Harrachově jsou zhruba v polovině toho, co by potřebovali k otevření skiareálu. „Potřebujeme zasněžovat ještě asi pět dnů," uvedl za středisko Vlastislav Fejkl.

Autoři | Foto Skiareál Ještěd

Štítky lyže, skiareál, lyžování, ještěd, severák

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.