neděle 23. ledna 2022 Zdeněk

Revitalizace frýdlantských sídlišť pokračuje. Letos dojde na chodníky i kanalizace

Před šesti lety začal Frýdlant připravovat postupnou revitalizaci všech sídlišť. V letošním roce bude s obnovou pokračovat například v ulici Husova.

Město se rozhodlo postupně vylepšit prostředí všech frýdlantských sídlišť, před lety začalo tím nejstarším. „Začali jsme revitalizací sídliště kolem ulice U nemocnice, pak přišlo na řadu sídliště v Bezručově ulici a vzhledem k dřívější částečné investici do vrchního parkoviště jsme revitalizaci provedli také v ulici Družstevní,“ uvedl starosta Frýdlantu Jiří Stodůlka.

Auta na sídlišti ve Frýdlantu stojí na chodníku, brání průjezdu záchranářů. Město vybuduje parkoviště na poli

Frýdlantské řidiče v ulici Březová dlouhodobě sužuje parkování. Tři bytové domy byly vybudovány na konci osmdesátých let, tehdejší projektanti ale nepočítali s nárůstem automobilové dopravy. V současné době tak auta parkují na chodníku. Tím ale...

Postupně zde Frýdlant vybudoval nové chodníky, parkoviště, vozovky a přibyla dětská hřiště i zeleň. V loňském roce došlo na úpravy cest a parkoviště mezi ulicemi Lužická, Husova a Fügnerova. „Další práce budou následovat letos, konkrétně opravy chodníčků a kanalizačních šachet, které jsou většinou zhavarované,“ komentoval starosta.

Do frýdlantského autokempu se vrátí život. Rekonstrukce začne příští rok

Frýdlant se pustí do nákladné a několikaleté rekonstrukce autokempu. V plánu jsou nové sítě, cesty, chatky a v budoucnu možná i koupaliště.

Během letošního roku tak vzniknou nové chodníky ve vnitrobloku u ulic Školní a Husova. V následujících letech má město v plánu revitalizaci sídlišť v ulicích Březová a Lesní. Práce na sídlištích v posledních letech financuje město plně ze svého rozpočtu. Chce tak ušetřit. „U první revitalizace sídliště u nemocnice jsme k financování využili dotaci, u dalších jsme se už rozhodli jít cestou vlastního financování. Připravit projekt tak, aby mohl získat dotaci, je totiž finančně velmi náročné, musí například obsahovat urbanistickou studii a další prvky, které jsou nákladné,“ vysvětlil místostarosta Dan Ramzer.

Ohodnoť článek

Foto Město Frýdlant

Štítky Frýdlant, revitalizace, sídliště

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.