Počasí dnes11 °C, zítra16 °C

Tygři vyhráli ve Varech a jsou blízko čtvrtfinále. V posledním kole potřebují o bod víc než Hradec

Liberečtí hokejisté po dramatickém závěru vyhráli v Karlových Varech 4:3 v prodloužení. A protože Hradec prohrál na Spartě 2:3, Tygři se dostali do první čtyřky, která zajišťuje přímý postup do čtvrtfinále. V posledním kole tak musí získat minimálně o bod více než Hradec.

Hosté šli do vedení v sedmé minutě. Ordoš dostal nahrávku po dobrém napadání jeho formace a prostřelil Lukeše – 0:1. Druhá třetina byla na góly bohatší. Nejprve ve 24. minutě pálil od modré Havlín a puk skončil v bráně – 1:1. Ve 33. minutě si ale hosté vzali vedení zpět. Najman našel Dlouhého a ten nezaváhal – 1:2. Do konce třetiny pak vstřelil třiadvacátou branku Flynn a bylo to už 1:3.

Domácí ale zvládli zadělat ve třetí třetině na drama. Deset minut před koncem snížil druhou brankou Havlín. Vary se pak hnaly za vyrovnáním a Liberec se soustředil na obranu. A to se mu nevyplatilo. Havlín znovu pálil od modré a Gríger puk před bránou tečoval – 3:3.

Utkání tak šlo do prodloužení. V něm dostal výhodu Liberec, když byl vyloučen Mikyska. V ní Filippi trefil tyč, ale domácí se ubránili. Po skončení přesilovky ale rozhodčí signalizovali další přesilovku pro hosty a v tu chvíli se Vlach prosadil a překonal Lukeše – 3:4.

Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři 3:4p (0:1, 1:2, 2:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Havlín, 51. Havlín (Dlapa, O. Beránek), 58. Gríger (Havlín, Dlapa) – 7. Ordoš (Jelínek, Rychlovský), 33. Dlouhý (A. Najman, Šír), 38. Flynn (A. Najman, Balinskis), 64. Vlach. Rozhodčí: Hejduk, Květoň – Gerát, Hynek. Diváci: 3386

HC Energie Karlovy Vary: Lukeš (Habal) – Mikyska, Huttula, M. Kočí, Stříteský, Dlapa, Havlín, Rohan – Koblasa, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Gríger, Hladonik – Redlich, Jiskra, Kohout – Kružík, Koffer, Kofroň. Trenér: David Bruk

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Neužil) – Balinskis, Nedomlel, Derner, Melancon, Ivan, Kolmann, Štibingr – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Frolík, A. Najman, Flynn – Ordoš, Jelínek (C), Rychlovský – Vlach, Šír (A), Dlouhý. Trenér: Patrik Augusta