sobota 6. června 2020 Norbert

Vyhledávání

Nalezené články: "21. srpen"

DRBNA HISTORIČKA: Náměstí Dr. E. Beneše a přestavba domů poničených od sovětského tanku

Ty fotky jsou ikonické. Je 21. srpen 1968 a do podloubí u liberecké radnice najede sovětský tank. Suť je všude. Domy ale stojí ještě další roky dál, než je jejich stav, i kvůli blízko projíždějící tramvaji, tak špatný, že musí být strženy a...

Invazi vojsk připomene ve středu pietní akce u liberecké radnice

Každoročně si město Liberec připomíná události 21. srpna a ani letošní 51.výročí nebude výjimkou. Pietní akce opět proběhne u pomníku vedle schodů liberecké radnice.

Na skalním útvaru "Milenci" v Adršpašských skalách se objevil nápis

Nápisem na jednom z nejznámějších skalních útvarů zvaném "Milenci" v Adršpašsko-teplických skalách se nyní zabývá náchodská policie. Text "21. srpen FŮJ" je napsaný na skále ve výšce přibližně 60 metrů, je asi 1,5 metru vysoký a 5 metrů široký.

Jak přiblížit 21. srpen 1968 dětem? Mobilní hra hráče přenese o půlstoletí zpět

V Liberci se můžete přenést o padesát let zpět do 21. srpna 1968. Tedy převede vás tam nová mobilní hra vhodná pro rodiny s dětmi. Na dvou a půl kilometrové procházce se dozvíte, jak probíhal srpen 1968 ve městě pod Ještědem.

FOTO: V Liberci vzpomněli na oběti 21. srpna

Včera se před libereckou radnicí sešly stovky lidí, kteří si připomněli srpnové události roku 1968. K Památníku obětem tehdejší okupace položili květiny představitelé z řad vedení města, kraje, české armády, policie i mnoho lidí z široké veřejnosti.

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "21. srpen"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "21. srpen"

Nebyly nalezeny žádné profily.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.