Počasí dnes9 °C, zítra6 °C
Sobota 1. dubna 2023  |  Svátek má Hugo

Vyhledávání

Nalezené články: "Karel IV. Lucemburský"

Regata Máchovo jezero připravuje na advent plavby vánočně vyzdobenou lodí Máj

Vánoční osvětlení, koledy v podání živé hudby i svařené víno nabídne o adventu Regata Máchovo jezero při plavbách vánočně vyzdobenou lodí Máj. Největší loď regaty pojme až 250 lidí, vyplouvat bude o adventu vždy v neděli v podvečer, pokud Máchovo...

Na Máchově jezeře vypluje Máj. Velikonočními plavbami započne sezona výletních lodí

Velikonočními plavbami začne na Máchově jezeře u Doks na Českolipsku o tomto prodlouženém víkendu letošní sezona výletních plavidel. Lodě budou svátečně vyzdobené, začíná se v pátek. První plavby budou na návštěvníky nejoblíbenější lodi Máj.

Unikátní repliku císařské koruny Napoleona Bonaparte vystavují v Turnově

Od zítřka bude k vidění v Muzeu České ráje v Turnově replika císařské korunovační koruny Napoleona Bonaparte. Kopie vznikla na přání soukromého sběratele. Za jejím zhotovením stojí uznávaný šperkař Jiří Urban společně s Evou Mrákotovou Víškovou.

28. září. Den české státnosti nám připomíná život a odkaz svatého Václava

Ačkoliv vyšel letos Den české státnosti na úterý, řada lidí si prodloužený víkend zařídila. Už pět let jde o státní svátek, kterého se týká zákaz prodeje ve velkých prodejnách. Zároveň je to také den, kdy si připomínáme život svatého Václava, jeho...

TIP NA VÝLET: Nad Jítravou najdete zříceninu Roimundu

Bývalo to panské sídlo postavené ve 14. století. Dnes už z Roimundu nezbývá snad ani zřícenina, spíš jen zbytek jedné ze zdí. Nachází se ale v nádherné přírodě bučin Ještědsko-kozákovského hřbetu.

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "Karel IV. Lucemburský"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "Karel IV. Lucemburský"

Nebyly nalezeny žádné profily.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.