sobota 16. listopadu 2019 Otmar

Z kraje

Studenti na libereckých kolejích se opět nesmějí sprchovat, na vině je bakterie legionella

Před dvěma lety se na kolejích Technické univerzity v Liberci potýkali s bakterií legionellou, kvůli které nemohli studenti do sprch. Nyní se problém vrací.

Dorazí Metallica, Nirvana i Rammstein. Blíží se Fest Revival 2018

V polovině prosince proběhne v Home Credit Areně ojedinělá akce. Pořadatelé pod Ještěd dovezou revivaly světových hvězd. Lidé se tak mohou těšit třeba na ukrajinskou Nirvanu, nebo na české verze Rammstein a AC/DC.

U Nového Boru srazil vlak ženu. Zraněním na místě podlehla

U Nového Boru dopoledne osobní vlak srazil člověka v kolejišti. Podle hasičů byla sražená osoba na místě mrtvá. Provoz na frekventované trati z Mladé Boleslavi na Jedlovou byl v tomto úseku přerušen, dopravu zajišťovaly autobusy.

V českolipském muzeu přibude vycpaný levhart, právě na něm pracuje místní preparátor

Michal Štěpánský je preparátorem ve Vlastivědném muzeu v České Lípě. Připravit jedno zvíře trvá mnoho týdnů. Aktuálně pracuje na levhartovi, který bude příští rok součástí přírodovědné expozice.

Novým primátorem Jablonce nad Nisou je Milan Kroupa z ANO

Novým primátorem Jablonce nad Nisou je Milan Kroupa z ANO. Hlasovalo pro něj 19 ze 30 zastupitelů. Druhému největšímu městu v Libereckém kraji bude příští čtyři roky vládnout koalice, na níž se ANO dohodlo s Piráty, uskupením Společně pro Jablonec...

POČASÍ: Ohlásí se zima? Přijde mráz, po víkendu bude sněžit

Také do Libereckého kraje přichází ochlazení. Už nyní ranní teploty klesají k nule, v dalších dnech se bude dále ochlazovat a v noci může být i minus šest. Po víkendu také meteorologové hlásí sněhové srážky, a to na celém území.

Srnka nebo divočák? Řidiči auta do cesty vběhla vydra

Divočáci, srnky a jeleni. To jsou zvířata, která za tmy přebíhají silnice a dochází ke střetům s auty. Tento seznam tentokrát rozšířila dokonce vydra. K nehodě došlo ve čtvrtek brzy ráno za Zákupy ve směru na Českou Lípu.

Ženu okradl kvůli padesáti korunám, občané Lomnice pomohli policistům zloděje dopadnout

Mladičký zloděj si jako svou oběť vyhlédl dvaapadesátiletou ženu, která kolem deváté večerní procházela Poděbradskou ulicí v Lomnici nad Popelkou.

Nejlepší infocentrum Libereckého kraje sídlí v Turnově, zvítězilo již podruhé

Stejně jako v loňském roce, i letos se Regionálnímu turistickému informačnímu centru v Turnově zadařilo a zvítězilo v anketě Asociace turistických informační center ČR.

Mezi prioritami v Liberci je rekonstrukce bazénu či bezpečnost

Mezi priority nové koalice v Liberci bude patřit rekonstrukce bazénu za stovky milionů korun, přestavba Liebiegova paláce na komunitní centrum, dokončení územního plánu, navýšení počtu parkovacích míst či posílení rozpočtu městské policie a...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.