Tragická nehoda u Mníšku, která si vyžádala tři životy, a následné video zveřejněné na sociálních rozpoutávají už několik dní dlouhé diskuze. Redakce se spojila s orgánem sociálně-právní ochrany dětí, který se situací v rodině zabývá.
Včera jsme vás informovali o vyjádření frýdlantského starosty Dana Ramzera k celému případu. Ten vysvětlil, že frýdlantské oddělní sociálně-právní ochrany nefiguroval v této kauze jako kolizní opatrovník. „Pouze prováděl jednotlivé úkony, které si od něj vyžádal OSPOD Magistrátu města Mladá Boleslav a Okresní soud v Mladé Boleslavi,“ komentoval včera Dan Ramzer.
Redakce se proto obrátila přímo na OSPOD v Mladé Boleslavi, který měl tento konkrétní případ na starost. „Tento případ nám je samozřejmě znám. Nicméně momentálně je celá tragická událost v šetření Policie České republiky a dalších příslušných orgánů, proto musíme vyčkat na jejich stanovisko a závěry,“ reagovala na dotaz mluvčí města Mladá Boleslav Šárka Charousková.
Zároveň dodala, že vzhledem k věku dětí, jichž se kauza týká, se logicky k celé události nebudou více vyjadřovat. Dnes zároveň vydalo prohlášení k tomuto incidentu i město Liberec. Podle magistrátu se v médiích v posledních dnech objevily nejasné informace týkající se právě této kauzy a města. „Rádi bychom upřesnili, že magistrát města Liberec jako orgán sociálně-právní ochrany dětí není a nebyl orgánem příslušným pro výkon sociálně-právní ochrany dětí, který by prováděl přímá opatření a podával návrhy na ochranu dětí, které zemřely při tragické dopravní nehodě u Mníšku,“ sdělil Jan Král z tiskového oddělení libereckého magistrátu.
Město Liberec tak v celém případu figurovalo pouze jako procesní opatrovník pro jednání před soudem, a to z důvodu vydání předběžného opatření. „Toto opatření podal na Okresní soud v Liberci MÚ Frýdlant,“ vysvětlil Král. Po vyřešení akutní situace ale byly další záležitosti okolo dětí na Okresním soudu v Mladé Boleslavi. „Ten následně zprostil liberecký úřad funkce kolizního opatrovníka pro řízení o předběžném opatření,“ dodal Král.