úterý 7. prosince 2021 Ambrož

V rámci Movemberu opět vyjedou autobusy a tramvaje s knírem. O ten nejhezčí budou soutěžit i zaměstnanci

I během letošního listopadu potkají cestující v Liberci autobusy a tramvaje s nalepenými kníry v rámci akce Movember. Sdružení dopravních podniků (SDP) se opět spojilo s nadačním fondem Muži proti rakovině. Kromě knírků čeká cestující také každoroční osvěta.

Knírky na vozech pobaví ale i upozorní na důležitost prevence v oblasti mužského zdraví. „Nalepené kníry na našich vozech mají velký úspěch jak u cestujících, tak u našich řidičů a řidiček,“ informovala v tiskové zprávě mluvčí Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DMPLJ) Martina Poršová.

Navíc i letos budou samotní řidiči a řidičky soutěžit o nejhezčí knír. „I letos jsme připravili soutěž o tři nejhezčí zaměstnanecké kníry, výherci dostanou voucher na večeři. V minulosti se nám do soutěže přihlásily dokonce i zaměstnankyně, které se vyfotily s kníry papírovými. Od majitele restaurace dostaly speciální cenu. Jsme zvědaví, čím nás překvapí letos,“ sdělila Poršová.

Kromě Liberce vyjedou kníraté autobusy, trolejbusy a tramvaje v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Olomouci, Praze nebo v Ústí nad Labem.

Movember se každoročně snaží upozornit na rakovinu prostaty a varlat, a především včasný záchyt případné nemoci. Do akce se letos zapojí na jedenáct dopravních podniků, které budou o akci informovat prostřednictvím sociálních sítí nebo letáků ve vozech.

„Vozy městské veřejné dopravy potkává denně spousta lidí, navíc ty kníraté opravdu zaujmou. Proto si myslím, že osvětu touto formou můžeme šířit ve velkém, a podpořit tak projekt, který má opravdu smysl,“ uvedl předseda SDP Tomáš Pelikán.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto DPMLJ

Štítky DPMLJ, Liberec, movember, knír

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.