Počasí dnes5 °C, zítra6 °C
Úterý 20. února 2024  |  Svátek má Oldřich
Bez reklam

Fotbalový Memoriál Josefa Šurala pro kategorii U17. Finálový turnaj se hraje v neděli na umělce v Doubí

V neděli 6. března se v Liberci odehraje krajský finálový turnaj pro fotbalisty do 17 let, pod názvem Memoriál Josefa Šurala. Finálový turnaj se odehraje na umělé trávě v libereckém Doubí.

„Jedná se o nový turnaj pod Komisí mládeže FAČR. Každý kraj postaví výběr dorostenců po kategorii U17, hrající maximálně krajské soutěže," přiblížil Michal Kolčava, Grassroots trenér mládeže LKFS.

V jarní části sezóny se odehrají tři semifinálové skupiny – Liberecká KFS se utká s Vysočinou, Pardubickým, Královehradeckým a Středočeským. Vítězové postoupí na finálový turnaj.

„My jsme se rozhodli udělat turnaj mezi okresy a při tomto turnaji vybrat hráče, kteří budou reprezentovat náš kraj. Myšlenka turnaje cílí na kluky, kteří nehrají v top klubech, ale i tak mohou reprezentovat. Mají zde šanci se ukázat a říci si třeba o zkoušku ve větších klubech, ať již v mládeži nebo už nakouknout do mužského fotbalu?" dodal Kolčava.

Výsledky semifinále: OFS Semily – OFS Jablonec 2:1 (1:1), OFS Česká Lípa – OFS Liberec 1:4 (0:1).

Finálový turnaj se odehraje v neděli 6. března na umělé trávě v Doubí. O 3. místo od 10 hodin: OFS Česká Lípa – OFS Jablonec, finále od 12 hodin: OFS Liberec – OFS Semily.

Na umělkách se hraje zimní liga pro starší žáky. Komise mládeže LKFS pořádá nově zimní fotbalovou ligu U15, která se hraje na UMT Hrádek n. N. a Doubí. Ve skupině jsou čtyři týmy a následně navazuje play-off o umístění. O víkendu se budou hrát závěrečné boje ve skupinách. 

Program - neděle 6. března v Hrádku - 10 hodin: Hrádek - Slovan Liberec dívky, 12: Arsenal Česká Lípa - Stráž n. N., v Doubí - 14 hodin: Sedmihorky - Loko Česká Lípa, 16: Doubí - Vesec. 

„Jde o první ročník s cílem vyplnit zimní pauzu  organizovanou soutěží – turnajem. Chceme tak pomoc týmům hrát v tomto období pravidelně utkání," upřesnil trenér LKFS Michal Kolčava. „Poděkování patří klubům Doubí a Hrádku nad Nisou, že nám umožnili u nich turnaj uspořádat. Věříme, že nezůstane u letošního ročníku, ale že v dalších letech navážeme," dodal.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Slovan Liberec

Štítky memoriál, fotbal, hosef šural, liberec, turnaj, Doubí, Josef Šural, FC Slovan Liberec, FK Baumit Jablonec, Česká Lípa, Hrádek nad Nisou, Fotbalová asociace České republiky, FC Vysočina Jihlava, Arsenal FC

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Fotbalový Memoriál Josefa Šurala pro kategorii U17. Finálový turnaj se hraje v neděli na umělce v Doubí  |  Fotbal  |  Sport  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.